Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Informatycznego i Politechnicznego

ul. Głogowska 27, 45-315 Opole, tel. (77) 455 48 69, 441-65 50, 441 64 85, fax (77) 455 29 79
e-mail : kontakt@wodip.opole.pl www : www.wodip.opole.pl

[ informatyka ] [ technika ] [ szkolenia ] [ poradnik ] [ konkursy ] [ kontakt ] [ spis treści ] [ strona główna ]

OBSŁUGA GRUP DYSKUSYJNYCH W PROGRAMIE OUTLOOK EXPRESS

Grupy dyskusyjne /usenet news/ umożliwiają wymianę zdań na wybrany /subskrybowany/ temat, określony przez nazwę grupy. W USENET-cie wypowiedzi dyskutantów przesyłane są nie bezpośrednio do uczestników dyskusji, ale do węzłów (serwerów) grup wiadomości USENET. Wypowiedź /ogłoszenie/ przekazywana do serwera, jest automatycznie przekierowana do kolejnych węzłów i tak ogłoszenia te rozchodzą się po całym świecie. Z nazw grup dyskusyjnych można dowiedzieć się o tematyce tej grupy. np. :

pl.* - grupy polskie, comp.*   - komputerowe, rec.*   - rekreacja i rozrywka, sci.* -  naukowe, soc.*  -  społeczne

Nie zapomnij o NETYKIECIE

• Nie zaśmiecaj Internetu.
  • Nie wysyłaj wiadomości, których nie chciałbyś otrzymać.
  • Nie wysyłaj niczego wielokrotnie - chyba, że naprawdę musisz.
  • Pomyśl, zanim wyślesz !!!

1. Z menu głównego programu Outlook Express wybierz NARZĘDZIA, a potem KONTA.

2. W otwartym oknie KONTA INTERNETOWE wybierz DODAJ,  później GRUPY DYSKUSYJNE.

3. Podaj dowolną nazwę np. swoje imię i nazwisko.

4.Podaj swój adres poczty elektronicznej.

5. Wprowadź adres serwera grup dyskusyjnych. Przykładowe adresy serwerów :

news.vogel.pl, news.szkoly.edu.pl lub news.tpnet.pl

6. Podaj dowolną nazwę konta, np. : swoją szkołę lub zakład pracy.

7. Po zakończeniu konfiguracji zostaną pobrane z serwera dostępne grupy dyskusyjne, a następnie wyświetlone w oknie GRUPY DYSKUSYJNE. Musisz wybrać grupy, które chcesz subskrybować, czyli po prostu czytać.

8. Po skonfigurowaniu programu, w lewej części okna Outlook Express zostanie obok istniejących skrzynek poczty e-mail pokazana nazwa serwera grup dyskusyjnych /wprowadzona przez Ciebie/. Po rozwinięciu zostaną wyświetlone subskrybowane grupy. Aby przeczytać ogłoszenia w danej grupie należy ją wskazać. Następnie w prawej, górnej części okna wskazać ogłoszenie, które chcemy przeczytać. Jego treść wyświetlona zostanie w dolnej części okna.

Stanisław Rożniatowski