Nowe technologie na usługach edukacji Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator   
22.09.2009.
Projekt realizowany jest przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Informatycznego i Politechnicznego w Opolu. W projekcie biorą udział uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych realizujących kształcenie ogólne (z wyłączeniem szkół dla dorosłych) z województwa opolskiego.
Projekt opiera się na doświadczeniach Ośrodka we wprowadzaniu do szkół innowacyjnych, atrakcyjnych i skutecznych form nauczania. Działania w szkole koncentrować się będą na rozwijaniu u uczniów podstawowych umiejętności oraz kompetencji. Każda Szkoła otrzyma wsparcie merytoryczne i techniczne pozwalające rozszerzyć ofertę edukacyjną. Zajęcia będą dotyczyły miejsc, które są dobrze uczniom znane. Nauczyciele wykorzystają opracowane scenariusze zajęć pozwalające na pokazaniu uczniom swojej miejscowości i najbliższych okolic z nowej perspektywy. Projekt promuje ideę nauczania problemowego. Zostaną w nim wykorzystane nowoczesne technologie pozyskiwania i przetwarzania informacji. Dzięki temu zajęcia będą atrakcyjne dla uczniów i pobudzą ich do własnych analiz, ćwiczenia spostrzegawczości, dedukcji, rozwijania wyobraźni, konstruktywnego myślenia oraz współdziałania.
Z każdej szkoły zostanie przeszkolonych 3 nauczycieli oraz 1 szkolny koordynator projektu. Nauczyciele przeprowadzą 30 godzinne zajęcia pozalekcyjne w szkole (cztery grupy po minimum 15 uczniów).
 
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych i budżetu państwa.
 
Cele projektu
Celem głównym projektu jest wsparcie programów rozwojowych szkół ukierunkowanych na wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów oraz podnoszenie jakości procesu kształcenia z wykorzystaniem narzędzi ICT poprzez przygotowanie kadry do przeprowadzenia zajęć dodatkowych dla uczniów szkół o utrudnionym dostępie do edukacji.

Cele szczegółowe:
•    przygotowanie nauczycieli do prowadzenia lekcji i zajęć dodatkowych dla uczniów z wykorzystaniem narzędzi ICT i platformy edukacyjnej E-Szkoły,
•    realizację zajęć dodatkowych dla uczniów ukierunkowanych na rozwój kompetencji kluczowych w zakresie ICT,
•    opracowanie projektów międzyprzedmiotowych z wykorzystaniem narzędzi ICT i platformy edukacyjnej E-Szkoły,
•    praktyczne zastosowanie współczesnych technologii w edukacji,
•    wdrożenie innowacyjnych form nauczania z wykorzystaniem ICT,
•    zwiększenie zainteresowania uczniów nauką.
 
 
WAŻNE INFORMACJE

Szukaj na stronie
TEAMS

Poczta

E-DZIENNIK

ZDALNA SZKOŁA

-----

LEKTURY

DARMOWE LEKTURY

KORZYSTAJ
bezpłatnie i interaktywnie

na telefonie
na tablecie
na komputerze

Epodreczniki.pl

E - PODRĘCZNIKI

BAW SIĘ I UCZ
bezpłatnie i interaktywnie

na telefonie
na tablecie
na komputerze

Edukacja w internecie




Strzelecki Biały Orlik

Kodowanie

Bits&Bricks>>

Google Doodle>>

Lightbot>>

SZKOLNY WOLONTARIAT


NOWE TECHNOLOGIE
NA USŁUGACH EDUKACJI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.